Aktualne projekty


Projekt:
"Dark Sky Community"
 

Dane z Sopotni Wielkiej.

Niebo w Sopotni Wielkiej

 

 Obraz na żywo z kamery all-sky

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.Dział redakcyjny

 

Dział powstał w oparciu o funkcjonujący od 2003 roku dział redakcyjny, zajmującym się wyłącznie wydawaniem wewnętrznej prasy Stowarzyszenia, oraz dział literacki zainicjowany projektem dotacyjnym w 2005 roku. Obie struktury połączono w 2007, a w 2013 roku pod nazwą działu redakcyjnego.

W obecnej formie dział zajmuje się wszelkiego typu aktywnością twórczą zarówno młodzieży jak i członków Stowarzyszenia zbierając, publikując i nagradzając różnorodne prace literackie związane z niebem i kosmosem. Dział odpowiedzialny jest również za wydawanie periodyków, materiałów popularyzacyjnych organizacji jak i zajmuje się opracowywaniem tekstów na wybrane strony internetowe.

Wśród najciekawszych inicjatyw tego działu można wyróżnić:

Dział prowadzi obecnie jedna koordynatorka - Julia Nawalkowska.

                  
                  
                  

 

 Numer 56 już gotowy. Drukuj Email
W najbliższych dniach w druku ukaże się ostatni numer kwartalnika POLARIS za 2015 rok, czyli biuletynu wydawanego przez dział redakcyjny naszej organizacji w formie jednokartkowego przeglądu najciekawszych i zarazem mniej eksponowanych na stronach internetowych wydarzeń za ostatni kwartał w Stowarzyszeniu POLARIS - OPP. W numerze 56 ukaże się również lista działań i zapowiedzi na pierwsze miesiące 2016 roku, odnosząca się w dużej części do zjawisk astronomicznych na niebie, ale i nie tylko. Wraz z Biuletynem do prenumeratorów i członków oraz sympatyków naszej organizacji dostarczona zostanie również nietypowa przesyłka związana z Akcją "1% na astronomię". Uprzejmie prosimy o pomoc w wypromowaniu idei przekazania odpisów podatkowych na rzecz walki z niewłaściwym oświetleniem naszego otoczenia, o którym więcej można oczywiście przeczytać na stronie www.ciemneniebo.pl
 

 
Aktualizacje w dziale redakcyjnym Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z podstroną działu redakcyjnego Stowarzyszenia POLARIS - OPP, a dokładniej ze zaktualizowanym wykazem Biuletynów POLARIS, wśród których znajdziemy m.in. najnowszy, 52. periodyk dwustronicowej broszury. Ten ostatni w nieco odmiennej formie poświęcony został w całości najważniejszej inwestycji naszej organizacji z 2014 roku, która została oddana do użytku na początku stycznia br. Znajdziemy także kalendarzyk ciekawie zapowiadających się zjawisk astronomicznych na I kwartał 2015 roku. Na podstronie można również pobrać brakujące, starsze numery Biuletynu POLARIS w wersji PDF, a warto, gdyż POLARIS 51/W/2014 zawiera m.in. opis nowych pozycji książkowych znajdujących się od niedawna na stanie biblioteczki naszego Stowarzyszenia.

 

Więcej...  >>

 
Wakacyjny Biuletyn POLARIS Drukuj Email
Na przełomie czerwca i lipca dział redakcyjny naszej organizacji wydał do druku kolejny, 46 już numer kwartalnego Biuletynu Stowarzyszenia POLARIS - OPP. Dwustronicowa broszurka jest jak zawsze esencją najciekawszych wydarzeń i podsumowaniem minionych prac w Stowarzyszeniu z ostatnich trzech miesięcy, a także swoistego rodzaju zapowiedzią kolejnych działań w najbliższym czasie. Stałą rubryką jest Zdjęcie kwartału, gdzie redakcja zawsze wybiera najciekawsze ujęcie nadesłane lub wykonane w ramach funkcjonowania naszej organizacji. Pod uwagę brane jest np. interesujące zjawisko, oryginalność wykonania fotografii, ważniejsze spotkania lub wydarzenia, wokół których poświęcono najwięcej czasu i uwagi w ostatnim kwartale. Biuletyny od 2008 roku można pobrać w wersji PDF z podstrony działu redakcyjnego.

  


Zobacz Biuletyny POLARIS...  >>

 
Biuletyn 44.G.2012 Drukuj Email
Na otwarcie 19-go roku działalności naszej organizacji, dział literacko-redakcyjny wydaje 44 numer Biuletynu POLARIS, a w nim: symbol roku Wężownika, Astrolabium dla szkół i Polarisowcy 2012 roku, fotograficzne efekty 2012 z obserwacji w wydaniu Krzysztofa Dwornika, porządek obrad Walnego Zebrania podczas Majówki 2013, liczne zapowiedzi zjazdów i konferencji, a także terminy oficjalnych działań Stowarzyszenia POLARIS - OPP na I kwartał 2013 roku. Zapraszamy do kilku chwil z naszym periodykiem.

 

 

 

 
Biuletyn nr 36.G.2010 Drukuj Email
 
W pierwszych dniach 2011 roku dział literacko-redakcyjny oddaje do rąk czytelników nowy numer Biuletynu Stowarzyszenia POLARIS - OPP nr 36.G.2010. Tradycyjnie zawiera on liczne wzmianki i zajawki dot. ostatniego kwartału minionego już roku, jak i zapowiedzi wydarzeń na najbliższe 3 miesiące - styczeń, luty i marzec 2011. W przystępnej i krótkiej formie dowiemy się dlaczego dużo się będzie mówić w tym roku o Janie Heweliuszu, gdzie zarejestrowany został ośrodek astroturystyczny oraz co nowego w wysiłkach Stowarzyszenia o ochronę ciemnego nieba w Beskidach. Druga strona biuletynu zawiera jak zwykle kalendarzyk wydarzeń astronomicznych i zapowiedzi działań naszej organizacji, czego nie znajdziemy nigdzie indziej jak za sprawą niniejszego periodyku. Dla prenumeratorów publikacja zostanie wysłana pocztą wraz z kalendarzem astronomicznym na cały, 2011 rok. 
 

 
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2

Działania z 2020 roku


Filmowe podsumowanie 2020r.
 

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258