Aktualne projekty


Projekt:
"Dark Sky Community"
 

Dane z Sopotni Wielkiej.

Niebo w Sopotni Wielkiej

 

 Obraz na żywo z kamery all-sky

Warto wiedzieć

Członkowie Stowarzyszenia POLARIS - OPP otrzymują zwrot kosztów podróży publicznymi środkami transportu oraz ubezpieczenie NNW w trakcie działań wolontarystycznych.O nas Drukuj Email
Jesteśmy instytucją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego (OPP) działającą od 1994 roku w zakresie wybranych elementów pomocy społecznej i nauki. Naszym głównym celem statutowym jest przede wszystkim aktywizacja społeczeństwa (ze szczególnym uwzględnieniem obszarów defaworyzowanych) poprzez popularyzację astronomii oraz pokrewnych nauk ścisłych.
 
 
Od 20 lat naszym nadrzędnym celem jest człowiek oraz jego pasja. Wywodząc się z zamiłowania do astronomii wdrażamy coraz to nowsze projekty, programy i działania mające na celu zwiększenie wiedzy i świadomości na temat otaczającego nas Wszechświata. Realizując nasze idee często stosujemy innowacyjne "narzędzia" oraz metody, co odróżnia nas od innych organizacji tego typu w kraju.
 
 
Zaczynając od społeczności lokalnych i skupiając się na ich codziennych, przyziemnych problemach, często wychodzimy ponad to co widać animując środowisko, w którym żyją. Zachęcamy, aby mieć własne marzenia i realizować je, często wykraczając poza szarą rzeczywistość i standardowe metody funkcjonowania.
 
 
Motywujemy, aby wspólnie sięgnąć gwiazd...
 
 
Na kanwie tego przesłania budujemy również inne aspekty naszej działalności. Jako pierwsi w Polsce wdrożyliśmy skutecznie założenia programu ochrony ciemnego nieba, ustanowiliśmy Ogólnopolską Akcję "1% na astronomię", testujemy model nietypowej oferty rekreacyjno-szkoleniowej w ramach "astroturystyki" czy też wprowadzamy na rynek nowy wachlarz usług niekomercyjnych o nazwie ASTROEVENTS czy Pikniki z Astronomią.
 
 
Jesteśmy również, a może przede wszystkim organizacją pasjonatów skupiającą ludzi o podobnych zainteresowaniach związanych z niebem. Potrafimy cieszyć się tym, co dla innych często jest niedostrzegalne. Łączymy przyjemne z pożytecznym czerpiąc satysfakcję z obserwacji astronomicznych i przekazując tą pasję dalej.
 
 
Zapraszamy do współpracy!
 

 

 

 

Działania z 2020 roku


Filmowe podsumowanie 2020r.
 

Astroprocent.pl

 
  Astroprocent

Wesprzyj nas!

Partnerzy

 
 
 
 

 
 
 
 
  

 

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) * Sopotnia Wielka 174, 34-340 Jeleśnia * Tel. 33 863-46-93 * nr KRS: 0000076686
Konto bankowe: Millennium Bank S.A. - 02 1160 2202 0000 0000 2853 5258